O winie, Popularne

Różowe okulary

Halo, halo. Co tam słychać w Waszych kieliszkach? Jeszcze mięsiste, rozgrzewające czerwienie, czy już orzeźwiające biele i róże? W tym roku wiosna przyszła do mnie ciut szybciej, ostatnie dwa miesiące spędziłem w Portugalii – od dwóch miesięcy mój puchar jest przyjemnie lekki i rześki. Kilka dni temu napełniłem go Pink Glasses Organic Grenache 2014 – winem, w powstaniu którego mam swój mały udział.

  pink-glasses_01 

Etykietę Pink Glasses stworzyłem latem 2012 roku. Siedziałem na tarasie przy lampce różowego wina, szkicowałem luźne pomysły. Właśnie rozkręcałem własne studio projektowe – Luksemburk – potrzebowałem chwytliwych konceptów. Udało się, projekt Pink Glasses został zauważony przez branżę, portale trendsetterskie i prywatne blogi na całym świecie. Skrzynka zapełniła się mailami. W 2013 roku projekt został oficjalnie zarekomendowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego do konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku DOBRY WZÓR.

  pink-glasses_02 

Latem 2014 roku zadzwonił telefon z Holandii. Derrick Neleman – holenderski przedsiębiorca, wizjoner i popularyzator wina organicznego zaproponował pomoc w wdrożeniu produktu. Do butelek trafiła organiczna grenacha z La Manchy. Pink Glasses wejdą na dniach na rynek – w pierwszej kolejności dostępne będą w krajach Beneluxu. Może kiedyś dotrą do Polski…

  pink-glasses_03 

Zanim przystąpimy do degustacji, nałóżcie różowe okulary na nos. Wino ma ładną łososiową barwę. Słońce oglądane przez butelkę zdaje się świecić jeszcze jaśniej. Wino jest świeże, lekkie i soczyście owocowe. W bukiecie dominują nuty truskawkowo-cytusowe. Schłodzone pije się ultra przyjemnie. Pasuje zarówno do krótkich spodenek, jak i stroju wieczorowego.

  pink-glasses_05 

Jeżeli macie jeszcze wątpliwości, że różowe okulary mają wyjątkową moc polepszania humoru, jak będziecie mieli okazję – spróbujcie koniecznie Pink Glasses Organic Grenache (niecierpliwych zapraszam do Beneluxu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *