Bez wina

Alchemia

Bum! Niespełna dwa tygodnie temu urodził mi się syn. Adam Lew – wrrrar! (ryk Lwa). Mimo, iż od kilku dni nie miałem wina w ustach, czuję się wyraźnie upojony. Podejrzewam, że jestem w nie mniejszym transie niż Adaś. On po przygodzie w ciepłym łonie matki teleportował się do równoległego świata po drugiej stronie lustra. Ja – no cóż, nie bardzo wiem jaki dziś mamy dzień tygodnia, zatarła się granica pomiędzy dniem, a nocą; dobę wypełniła bezwarunkowa, piskliwa miłość.
 
Piszę ten tekst lewą ręką, w prawej tuląc małe stworzenie. Kruche i bezbronne. Jedynym jego orężem jest przenikliwy okrzyk, budzący trwogę porównywaną z efektem husarskich skrzydeł.
 
Adaś jest zwycięzcą. Wygrał w wyścigu plemników. Dopingowany przez ciotki i wujków, dotarł szczęśliwie do mety, na której czekała na niego dzielna mama i pijany szczęściem tato. Rodzice też są zwycięzcami, alchemikami – dziecko jest naszym złotym medalem.
 
Przysięgam, że w tej małej twarzy widzę mądrość, te małe oczy zdają się patrzeć tak rozumnie.
Trudno uwierzyć, że w rzeczywistości nieświadomy jest nawet własnego istnienia (znacznie bardziej namacalna jest ciepła, matczyna pierś, ewentualnie silne ojcowskie ramię, nie wspominając o pełnej pieluszce).
 
I mógłbym tak pewnie bez końca opowiadać o moich spostrzeżeniach, tak jak bez końca mogę przyglądać się nieruchomej pozie śpiącego syna. Oszczędzę więc Wam dalszych wywodów. Tym krótkim wstępem chciałem przedstawić czytelnikom Adama Lwa, z którego zdrowie wzniosę pewnie jeszcze niejeden toast.
 
A tak Adaś przywitał się ze światem:
 
lew
 
PS
Niedawno Sławkowi z Enoeno także urodziło się dziecko, może poszerzymy bloga o kategorię rodzicielską, hę? 😉
 
[fb_button]

9 Komentarze/y

 1. Gratulacje! Kiedy dwóm winnym blogerom rodzi się Ewa i Adam, jedno po drugim, wiedz, że coś się dzieje. Koniecznie musimy pójść w stronę parentingową i np. opisać sposoby wygospodarowania czasu na lampkę wina w natłoku rodzicielskich obowiązków.

 2. blurppp pisze:

  Serdeczne gratulacje dla rodziców, a młodemu zdrowia!

 3. klf pisze:

  Gratuluję Panowie!
  Mnie to szczęście spotkało ponad 4 miesiące temu, więc świetnie was rozumiem;-)

 4. klf pisze:

  a ten zwycięzca to na poważnie? Zapodam go sobie w poniedziałek rano, zobaczymy czy mnie przez cały tydzień poniesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *