O winie

Zmarszczki

Znów ląduję na końcu świata (spędzałem tu przedostatnią zimę, pisałem o tym m.in. tutaj i tutaj) – nareszcie! Wokół tylko lasy, pola i jeziora, a powietrze tak czyste, że aż pachnie. Tydzień w takim kurorcie i dziś rano przy goleniu zauważyłem, a właściwie nie zauważyłem swojej nerwowej zmarszczki na czole.
 
Żeby połączyć się z cywilizacją, żeby zadzwonić na miasto muszę stanąć bez ruchu wysoko na drabinie. Byle wychył i połączenie przerwane, abonent czasowo niedostępny. W razie potrzeby wiec, piszcie do mnie listy (dla zainteresowanych podam adres korespondencyjny).
 
LW_ma-bouteille 
Po dwóch dniach powitalnych, przyszedł poniedziałek, a wraz z nim obowiązki i powinności. Drzewo samo się nie porąbie, ognia trzeba dopilnować, chleb sam się nie upiecze, a i zwierzęta nie nakarmią się same… Na wsi od rana do wieczora słychać stukanie, pukanie – powolny rytm, prawdziwy i solidny – coś jest naprawiane, coś powstaje, albo jest unicestwiane.
 
Tydzień pracy na gospodarstwie i dłonie mieszczucha poobcierane, zaczerwienione, spuchnięte. Walę teraz w klawiaturę jednym palcem, jakbym wbijał gwoździe. Litery jak powyginane gwoździe. W Trójce leci audycja z elektroniczną muzyką alternatywną. Dochodzący zza okna ptasi trel jest tak zsynchronizowany z dźwiękami z radia, że przez chwilę tracę poczucie rzeczywistości.
 
LW_ma-bouteille_1 
Koniec dnia świętuję winem. To był uczciwie przepracowany dzień. Piję ekologiczne wino z Bordeaux – Château Chavrignac 2014, wino pachnące ciemnymi wiśniami i jeżyną z lekko-tytoniową nutą. Na podniebieniu miękkie i ułożone z kwaśnym pazurem wzmagającym soczystość. Akcent skórzanego rzemienia w końcówce dodaje winu werwy. Po kilku kieliszkach czuję jak z twarzy znikają mi wszystkie zmarszczki.
 

Wino do degustacji podesłało Ma Bouteille – projekt działający na bazie abonamentu, w ramach którego raz w miesiącu dostajemy paczkę-niespodziankę. Więcej o projekcie przeczytacie na stronie mabouteille.pl
[fb_button]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.