Na wstępie wypada zaznaczyć, że nie jest to tekst sponsorowany, mimo iż zawiera lokowanie świetnych produktów. A dotyczy postaci Derrica Nelemena – kupaż holenderskiego marzyciela, handlowca i importera z producentem organicznego wina w hiszpańskiej Walencji.

 

Czytelnicy mogą pamiętać Derricka z tekstu sprzed kilku lat dotyczącego wina Pink Glasses Organic Grenache 2014 – dla przypomnienia link: Różowe okulary. Ostatnio nadarzyła się kolejna okazja, żeby wspomnieć mojego holenderskiego znajomego.

 

Pink Glasses w nowej odsłonie – nowe kolory, nowa technologia, nowy zakręcony korek.

Primo

Pierwszy powód to fakt, iż odświeżyliśmy projekt Pink Glasses. Uszlachetniona została technika naniesienia wzorów na butelkę – wcześniej była to przeźroczysta naklejka, aktualnie jest to nadruk bezpośrednio na butelkę (ale to wygląda!). Kolejna sprawa to zmiana zamknięcia butelki – i tutaj mamy niemałą rewolucję – aluminiową zakrętkę zamieniliśmy na zakrętkę wykonaną z korka, tzw. Helix.

Producent Helixa i dedykowanych do niego butelek był pod dużym wrażeniem konceptu Pink Glasses i zaproponował, że będzie go promował przy okazji prezentowania innowacyjnych zastosowań swoich produktów. How cool is that?! Pink Glasses poleciało dalej w świat!

 

Po lewej Derrick Neleman w Hiszpańskiej winnicy; po prawej – na holenderskiej ulicy.

Organiczny punkt widzenia

Zanim wspólnie z Derrickiem wyprodukowaliśmy Pink Glasses, dostałem kilka propozycji współpracy od niemałych graczy (dzwonił do mnie m.in. Wizzair i chciał serwować Różowe Okulary na swoim pokładzie!). Niemniej w żadnej z tych ofert nie znalazłem należytej atencji dla projektu, który był mi szczególnie bliski. Dopiero historia Nelemana mnie urzekła.

Całościowa wizja produktu (od produkcji wina, przez dbałość o każdy detal projektu, po kreatywny sposób komunikacji), zaangażowanie w organiczną uprawę i poczucie humoru sprawiły, że 5 lat temu pod koniec naszej pierwszej, ponad godzinnej rozmowy przez telefon wiedziałem, że to jest właściwy partner do wdrożenia Pink Glasses.

Poniżej zamieszczam galerię kilku zdjęć holenderskiego sklepu Nelemana i kilka przykładów jego komunikatów wizualnych – zobaczcie jak dobrze to wygląda!

 

Secundo

Drugim powodem dla którego przypominam o moim holenderskim Partnerze jest nasz nowy smakowity projekt. Projekt nazywa się Slice of wine, czyli kawałek / kromka / plaster wina i będzie to wino dedykowane przede wszystkim do parowania z pizzą! Mniam!

 

Slice of wine w 3 wersjach – białę, różowe i czerwone. Kto chce gryza?

Ciekawostką jest to, że najpierw powstał koncept, projekt (aktualnie projekt jest dopracowywany pod kątem technicznym), a dopiero potem zostaną skomponowane 3 wina – białe, różowe i czerwone – specjalnie pod pizzę! Wszystkie 3 wina powstaną w hiszpańskiej Walencji, oczywiście z winorośli uprawianych organicznie. Planowana premiera wina przewidziana jest na jesień 2017. (Więcej o projekcie na stronie studia Luksemburk)

 

Wino, wino, więcej wina 

Rzecz jasna nie są to jedyne wina, które produkuje Derrick. Rzućcie okiem na jego ofertę. Niektóre z butelek od niedawna dostępne są w Polsce (w tym Pink Glasses!) – importują je Zielone Butelki (jak tylko dowiedziałem się, że wina Nelemena są w Polsce, skontaktowałem się z Panem Rafałem Tymcikiem z Zielonych Butelek i porozmawialiśmy sobie chwilę o Derricku i jego winach – czy wszyscy ludzie zajmujący się winami organicznymi są tacy mili?)

Jeżeli chodzi o same wina – dostawa aktualnego rocznika Pink Glasses Garnacha Organic 2016 właśnie do mnie dotarła, więc wypatrujcie recenzji. Na degustację Slice of wine, musimy jeszcze chwilę poczekać. Tym czasem rzućcie okiem na kilka videosów wyprodukowanych przez Nelemana:

 

 
 

Postscriptum 

Derrick wyprodukował także pełnometrażowy film o organicznej uprawie winogron. Film ma tytuł Kissed by the grape i pisałem o nim prawie 3 lata temu. Pożyczyłem DVDka Piotrowi z Z winem do kina i z tego co kojarzę film jest wciąż w jego posiadaniu – jeżeli ktoś byłby zainteresowany obejrzeniem tej produkcji, piszcie do Piotrka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.