Łączenie wina z jedzeniem? Eee… Dobieranie wina do muzyki? Ciekawiej… A może by tak spróbować sparować wino z tematami spoza winiarskiego kosmosu? W najbliższym czasie poeksperymentuję trochę i postaram się osadzić wino w różnych, nieoczywistych kontekstach.

   

Tematem, który jako pierwszy chciałbym wziąć na warsztat są NOWE TECHNOLOGIE. Zestawienie brzmi może mało apetyczne, ale jak przyjrzeć się tematowi z szerszej perspektywy niż krawędź kieliszka, to pojawiają się interesujące obrazy.

 
 

Zlewając do jednego flakonu obydwa pojęcia mam nadzieję wywróżyć przyszłość wina na tle np. zmian klimatycznych, postępującego zaniku bioróżnorodności, kryzysu surowcowego, czy masowych migracji. Postaram się poszukać odpowiedzi na pytanie czy nowe technologie mogą być (a może już są) rozwiązaniem aktualnych i przyszłych problemów. Nowe technologie planuję sparować z winem w kilku ujęciach, m.in.:

 

· Degustacje online

Degustacje online stały się codziennością. Co dzięki nim zyskujemy, a co tracimy?

 

· Metaświaty

Jak wino radzi sobie w rzeczywistości, która przenosi się do równoległego świata wirtualnego. Co z aromatami i smakami?

 

· Blockchain

CZY i ewentualnie JAK technologia blockchain wykorzystywana m.in. przez kryptowaluty może być wykorzystywana przez branżę winiarską? Czy fenomen NFT da się przeszczepić na winne poletko?

 

· Aplikacje, roboty, internet rzeczy

Z czego korzystamy już dziś, a co będziemy używać w przyszłości. Oczywiście pytanie zadaję w kontekście wina i winnic.

 

etc.

 

Wstępnie założyłem, że temat wina i nowych technologi będę kupażował na przestrzeni miesiąca. W tym czasie planuję opublikować tekst, może kilka tekstów, w których rozwinę powyższe wątki. Dodatkowo w mediach społecznościowych pojawią się krótsze formy – ciekawostki, infografiki. Idea jest taka, żeby trochę dłużej pomedytować nad jednym tematem.

 

→ Zapraszam do obserwowania profilu @lampka.wina na Instagramie
→ Na Facebooku dołącz do grupy Rozmowy przy Lampce Wina

 

Pierwsze treści pojawią się już w poniedziałek! Do zobaczenia i na zdrowie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *